Wybór drzwi wewnętrznych do domu lub mieszkania nie powinien być kwestią przypadku. Powinny być one dopasowane do stylistyki wnętrza, a także funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Dlatego też, zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, warto uważnie przejrzeć ofertę dostępną na rynku producentów drzwi.

Drzwi wewnętrzne pełnią w domu szereg funkcji. Przede wszystkim, są elementem oddzielającym pomieszczenia, który pozwala na to, by każde wnętrze było osobną całością. Są też elementem aranżacyjnym, który ma wpływ na wygląd wnętrza, jego harmonię i stylistykę. Drzwi muszą więc być dopasowane do innych elementów wykończenia, szczególnie do podłogi, kolorystyki ścian, stylistyki ścian oraz do mebli. Jeśli drzwi będą przypadkowe, może się okazać, że będą mocno zaburzały harmonię wnętrza. W pomieszczeniach klasycznych warto stawiać na drzwi utrzymane w tradycyjnym klimacie, a we wnętrzach nowoczesnych można wybrać bardziej nowatorskie czy designerskie rozwiązania. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny model, warto też ustalić, czy szukamy drzwi gotowych, czy chcemy wykonać je na indywidualne zamówienie.

Gotowe drzwi wewnętrzne

Drzwi gotowe to rozwiązanie dla inwestorów, którzy szukają niedrogich produktów, a jednocześnie zależy im na czasie. Kupując gotowe drzwi nie musimy czekać na ich wykonanie – praktycznie tego samego dnia można je zamontować w docelowym miejscu. Drzwi wewnętrzne dostępne są w ofercie marketów budowlanych, sklepów z akcesoriami wnętrzarskimi, a także profesjonalnych firm, które specjalizują się w wykonaniu różnego rodzaju drzwi, także tych nietypowych. Oferta gotowych drzwi zawsze jest jednak ograniczona, szczególnie wśród tych najbardziej ekonomicznych modeli. Najczęściej nie mamy wpływu na elementy wykończenia czy okucia – musimy brać to, co jest dostępne w interesującym nas modelu. Zdarza się też, że potrzebujemy drzwi nietypowych, o niestandardowych rozmiarach czy funkcjonalności – wtedy zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie wykonanie drzwi na wymiar.

Największe zalety drzwi na wymiar

Drzwi na wymiar to opcja dla osób, które są zainteresowane wysoką jakością produktu, a jednocześnie mogą trochę poczekać – drzwi nie powstaną z dnia na dzień, nie należy więc zamawiać ich na ostatnią chwilę. Wybierając drzwi na wymiar możemy dowolnie dobierać wszystkie elementy wykończenia, klamki, okucia, elementy dekoracyjne, a także rodzaj drewna. Drewniane drzwi na wymiar mogą być wykonane zarówno z rodzimych gatunków, jak i z drewna bardziej egzotycznego. Trzeba jednak mieć świadomość, że im więcej dodatkowych oczekiwań mamy, tym więcej za takie drzwi trzeba będzie zapłacić.

Wykonanie drzwi na wymiar to inwestycja pod każdym względem korzystna. Przede wszystkim, mamy dzięki temu takie drzwi, które w stu procentach są dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Drzwi na wymiar są też idealnie dopasowane do wnętrza, a także do otworu drzwiowego oraz prawidłowo zamontowane. Solidne materiały i profesjonalny montaż gwarantują wygodę i komfort użytkowania. Drzwi sprawują się bez zarzutu nawet po długim czasie użytkowania. Przez kilka czy kilkanaście lat prezentują się tak samo dobrze jak tuż po ich zamontowaniu.

Wybór drzwi na wymiar to dobre rozwiązanie także wtedy, gdy potrzebujemy drzwi nietypowych. Czasem potrzebne są nam efektowne, dwuskrzydłowe drzwi, które mają nie tylko oddzielić pomieszczenia, ale również być ich dużą ozdobą. Coraz większą popularnością cieszą się również drzwi przesuwne, które sprawdzają się w niewielkich wnętrzach. Modele przesuwne nie mają otwieranych do zewnątrz czy do środka skrzydeł, a zsuwa się je na ścianę. Można w ten sposób zaoszczędzić sporo miejsca na podłodze. Choć drzwi przesuwne dostępne są w wersjach gotowych, zamówienie ich na wymiar pozwoli na idealne dopasowanie ich do konkretnego wnętrza.

Dobrze wybierz fachowców

Jeśli chcesz zainwestować w drzwi na wymiar, warto szukać fachowców, którzy mają doświadczenie właśnie w realizacji różnego rodzaju drzwi. Firma czy zakład stolarski powinny mieć fachowych pracowników, a także zdjęcia już wykonanych realizacji. Dzięki temu klient może ocenić, czy to, co fachowiec oferuje współgra z tym, jakie są jego indywidualne oczekiwania. Drzwi na wymiar, szczególnie jeśli chcemy wykonać wszystkie drzwi wewnętrzne w domu, to spora inwestycja. Warto więc mieć pewność, że zlecamy ich realizację specjalistom.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *